Liigu sisu juurde

Laste silmi tuleb eriti hoolikalt kahjuliku päikesekiirguse eest kaitsta, sest lapse silmade kaitsevõime on madal: lapse silma pupill on lai, lääts kristallselge ja pealegi vaatab ta rohkem ülespoole kui täiskasvanu. Lastel on suurem oht ülemäärasest päikesekiirgusest põhjustatud silmakahjustuste tekkeks. Silmi tuleks kaitsta aastaringselt. Talvel, kui lumi on maas ja päike paistab võivad tundlikel silmadel kergelt tekkida lumepimedus. Kevadel esimeste päikesekiirte ajal ja suvel on päikeseprillid samuti väga vajalikud. Lisaks tuleks prille kanda veekogude ääres ja merel viibides, sest veepinnalt peegelduv valgus tungib silma veel tugevamalt.

Päikeseprillideta otseses päikesevalguses viibimine sunnib silmi kissitama ja seeläbi kiirendab ka silmaümbruse lihaste väsimist. Otse päikesesse vaatamine  võib tõsiselt nägemist kahjustada. Pideva ülemäärase UV-kiirguse sattumisel silma suureneb tunduvalt hallkae tekke risk, silmaläätse tuhmumise oht ja paljudesse muudesse silmahaigustesse haigestumise risk. Hoolikalt tuleks päikesekiirguse eest kaitsta juba imikute silmi.

Kas tavaline tume prilliklaas kaitseb samuti beebide silmi?

Silmi ei kaitse päikesekiirguse eest mitte tume klaas, vaid UV-kaitse. UV-kaitseta, lihtsalt tumedaks värvitud klaasidega prillide kandmine on silmadele ülimalt ohtlik, sest silma loomulikud kaitsefunktsioonid: kissitamine ja pupillide ahenemine, ei hakka tumeda klaasi puhul tööle. Selletõttu pääseb silma märksa enam UV-kiirgust kui päikeseprillideta olles.

Miks eelistada KiETLA beebide ja laste päikeseprille?

Päikeseprillide UVA ja UVB kaitsemäär jaguneb 4 kategooriasse (1-4). Kategooria 1 päikeseprillid pakuvad kõige madalamat kaitset ja kategooria 4 kõige kõrgemat kaitset. 4-kategooria prillid peavad olema pimendavad ka külgedelt ehk olema paksude sangadega, et päike ka küljelt sisse ei paistaks.  Kietla prillid pakuvad 3. kategooria kaitset. 0-4 eluaasta prillid on purunematud ja nende raam on ühes tükis ning neil puuduvad kruvid. See on eriti hea väikelastele, sest siis ei ole ohtu, et pisikesed kruvid beebide sõrmede vahele satuvad ja sealt suhu. 

Kietla 0-12 kuu prille saab kanda kahtepidi ehk prillid kohaduvad ideaalselt kasvava ninaga esimesel eluaastal, kui laps kõige enam kasvab ja silmad kõige tundlikumad on.

Lisaks on KiETLA päikeseprillidel eriline lisa – sinine valgusfilter, mis pakub ka kaitset sinise valguse eest, mis tuleb nutiseadmetest. Prillid on väga kerged ja painduvad, need ei survesta laste pead. Kietla prillide omadused on hästi näha järgmisest videost:

 

Kas Kietla valikust leiab prille ka vanematele lastele?

Jah, Kietla sortimendist leiavad prillid endale beebid, väikelapsed, lapsed, teismelised ja ka täiskasvanud. 4+ eluaasta prillidel on samuti kõrge 3-kategooria kaitse. Nende raam ei ole ühes tükis, aga nende sangadel on painduv vahelüli, mis teeb prillid vastupidavaks ja need ei lähe nii kergelt katki. Lisaks on Kietlal WOAM kollektsioon, mis on hinnapoolest veidi soodsam. WOAM kollektsiooni prillidel on olemas kruvid, kuid ka nende klaasid pakuvad kõrget 3-kategooria kaitset. Nende sortimendist leiavad prillid endale ka täiskasvanud. Kietla täiskasvanute ja teismeliste prillid sobivad ka autoroolis juhtimiseks.

Mis iseloomustab veel Kietla prille?

Kietla prille iseloomustab suur värvivalik. Lisaks tavalisele klassikalise kollektsioonile leiab nende valikust imearmsaid MÕMMIBEEBI ja LÕVI kollektsiooni prille, mis pakuvad samuti kõrget 3-kategooria kaitset kahjuke kiirte eest. WOAM prillid on vahva retro stiilis ümmarguse raamiga.

Kogu KIETLA kollektsiooniga saate tutvuda SIIN.

 

Kuidas harjutada beebit või last päikeseprille kandma, kui ta neid võõrustab ja nutma puhkeb?

Siit väike nipp ja lugu elust enesest:

1,2 aastane Oliver testis KiETLA päikeseprille. Esimest korda hakkas ta nutma, kui neid üritasime pähe panna. Kandsime ise paar päeva nii väljas kui ka ruumides päikeseprille, et tal tekiks nende vastu huvi. Kui huvi oli tekkinud, võtsime tema prillid välja ja panime need mängumatile, et ta saaks nendega ise tutvuda ja mängida. Kuna prillid on purunematud, siis ei ole seda ohtu, et need lapse käes katki läheks. Kui Oliver prillidega mängis, panid ka ema ja ise päikeseprillid pähe ja läksid Oliveri kõrvale. Näitasime näpuga prillidele ja ütlesime: „Need on emme päikeseprillid, need on issi päikeseprillid ja need on Oliveri päikeseprillid. Korrutasime nii iga natukese aja tagant. Hiljem võtsime Oliveri prillid ja panime endale pähe. KiETLA prillid on väga painduvad ja ei ole jälle ohtu, et nad puruks lähevad, kui neid sangu venitada. Sama päeva õhtuks lubas Oliver endale juba esimest prillid pähe panna ja ta ukerdas nendega mööda tuba ringi ja siis tuli emme juurde prillid käes ja palus need uuesti pähe panna. Järgmisel päeval läksime päikeselise ilmaga välja jalutama. Emme pani endale prillid ette ja küsis Oliverilt, kas sa tahad ka Oliveri päikeseprille ja Oliver noogutas. Panime prillid pähe ja poiss ei teinud teist nägugi ja oli harjunud. See kõik võttis kokku aega paar päeva. Teise lapsega oli palju lihtsam, sest vend oli juba agar päikeseprillide kasutaja ning huvi uuel lapsel prillide vastu tekkis väga varakult.

(Kasutatud Kirjandus: Postimees, 2010. K. Kenk. Silmaarst: kuumal suvepäeval imikule päikeseprillid pähe! https://tervis.postimees.ee/284551/silmaarst-kuumal-suvepaeval-imikule-paikeseprillid-pahe).

Beebide ja laste päikeseprillid võivad tunduda luksuskaubana, kuid tegelikult on need vajalik tarbeese. Oliveri näitel võib öelda, et kui lapsega varakult päikeseprille harjutada, võtab see aega vaid paar päeva. Teise lapsega oli lihtsam, sest ta oli juba venna eeskujul prillide kasutamisega harjunud. Silmaarstid soovitavad päikeseprille kanda ka imikutel, et kaitsta nende tundlikke silmi päikesekiirguse eest. (Allikas: Postimees, 2010).

Klientide tagasiside Kietla prillidele:

“Ma pean väga kiitma teilt ostetud Kietla päikeseprille. Meie pojakesel on okulokutaanne albinism, millega kaasneb fotofoobia (ülitundlikkus valgusele). Tänu kietla prillidele saame käia õues mängimas ja laps saab olla laps! Ka silmaarst (oftalmoloog) kiitis need prillid heaks 😉 Pojakesele on kirjutatud ka meditsiinilised valgusfiltriga prillid, kuid ta tunneb end kietla prillidega palju paremini (ei kissita) ☺️

“Parim ost beebile. Päikseprillid sobivad laspele hästi. Kaitseb liigsete päiksekiirte eest, beebi ei kissita silmi, saab mugavalt ümbrust uudistada:)”

“Väga vastupidavad. Ühte paari on kandnud mul juba 2 last.”

?>