Liigu sisu juurde

 

Villariiete hooldamine ei ole nii raske kui esialgu tundub. Allolevate vihjete abil hoiad oma villariided heas korras ja need kestavad pikka aega.

  1. Pese villariideid pigem käsitsi. Kuigi villariietel on kirjas, et neid võib pesta 30 kraadise villaprogrammiga, kestavad riided meie hinnangul kauem, kui neid pesta käsitsi. Masinapesul on oluline kasutada 30-kraadist villapesu programmi.  Villariideid käsitsi pestes veendu, et vesi ei oleks liiga kuum.
  2. Kasutage spetsiaalset villapuhastusvahendit. Käsitsi või masinaga pestes kasuta alati puhastusvahendit, mis on spetsiaalselt villariiete jaoks. Tavalised pesuvahendid võivad sisaldada ensüüme, mis rikuvad villakiude. Villriiete pesuvahend kaitseb villa kiude ja muudavad need veelgi vastupidavamaks.
  3. Ära leota villaseid esemeid. Käsitsipesul ära leota eelnevalt oma villariideid. See kahjustab villakiude. Kui pesete villariideid masinaga, pange nad peale pesu kiirelt kuivama ja ära jätke neid pesumasinasse.
  4. Peale pesemist pane villariided pesuresti peale pikali asendisse kuivama.
  5. Laske villariietel ise puhastada, kui sellel ei ole konkreetseid plekke.Villal on suurepärane võime end ise puhastada ja villariideid ei ole vaja nii tihti pesta. Peale kandmist riputage villariided tuulduma ja sellest piisab, et end villariietes uuesti värskena tunda.
  6. Villariided on õrnad. Villariided koosnevad peenikestest kiududest, mis võivad valesti hooldamisel kergesti puruneda. Kui Su laps kannab villariideid koduses keskkonnas, siis veendu, et parketil ei ole väljas otsi, kuhu riie võib kinni jääda ja katki minna.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga