Liigu sisu juurde

Rahvusvaheline modellikarjäär seljataga, teeb Kuressaarest pärit Agne Vaher modellitööd nüüd Eestis, jagades oma toimetusi ja igapäeva elu ka suurele jälgijaskonnale. Kõikide tegemiste kõrvalt kasvatab Agne samal ajal tuntud rallisõitjast elukaaslase Rainer Ausiga pisipoega. Ükski päev ei ole samasugune ning ka lähedased imestavad, kuidas ta seda kõike jõuab. Oma ilu, maitsekuse ja elustiiliga inspireerib ta paljusid. Ka meil on hea meel, et Hevereni teekond on Agnega juba pikalt põimunud. Agne hindab kõrgelt kvaliteetseid, puhtaid, naturaalseid ja tervist toetavad tooteid – seda nii iseenda kui lapse heaolust lähtuvalt. Uurisime lähemalt, kuidas hoida tasakaalu pere ja hobide vahel, milline on Agne ilurutiin, kuidas on emaks olemine muutnud tema iluhooldust, mida ta jälgib lapsele tooteid valides ning milliste ilumuredega on Agne pidanud silmitsi seisma. Loe lähemalt!

Agne, oled vapustavalt kaunis ja särav! Milline on Sinu igapäevane ilurutiin? Kuidas näeb välja Sinu argipäev?

Aitäh! Minu ilurutiin on muidugi ajas alati vahelduv ja seetõttu on küsimusele päris raske vastata. Olen uskumusel, et tervislikud harjumused on aluseks kogu ilule ja heaolule. Seega on läbirääkimatult oluline minu jaoks piisav uni, vitamiinide tarbimine nii hommikul kui õhtul, aktiivne liikumine ja tervislik, puhas toit. Samuti kõik ilutooted, mida kasutan välispidiselt, valin ma alati võimalikult puhta ja minimaalse koostisega. Mainimata ei saa jätta ka seda, et minu ilurituaali kuulub igakuine massaaž – see on lausa hädavajalik!

Rääkides argipäevast, siis olen hakanud viimasel ajal vara ärkama, kellavahemikus 5-6. Saan sel ajal ühendada kõik vajalikud tegevused efektiivselt: kõnnin jooksulindil, vastan emailidele, planeerin tegevusi, valmistan hommikusöögi, panen paika päevased liikumised jpm. Õhtuti on fookus juba lapsel, perel, kodul ning muudel toimetustel. Päevaga varem alustamine on hea viis, kuidas efektiivselt oma aega kasutada ja stressitaset madalamale tuua!

Rutiinset argipäeva mul aga ei olegi – iga päev on erinev ja vahelduva ajagraafikuga. Erinevad reisid, filmimised, üritused, koostööpartnerid ja inimesed – emotsioone on palju! Lähedased ei jõua ära imestada kuidas nii on võimalik – eriti minu vanemad, kes on harjunud rahuliku kulgemisega Saaremaal. Vahepeal ikka igatsen muidugi aeglasemat rütmi ja kindlat rutiini. Kii selline päev tekib, siis naudin seda kohe kogu südamest. Üks on aga ajaga kindlaks saanud – pikalt ma ühe koha peal püsida ei suuda ja rahulikul päeval kibelen tegelikult juba toimetama.

Tundub tõesti, et sa lausa liugled mööda elu, seejuures niivõrd kaunilt särades! Mida Sa jälgid peamiselt ilutoodete valimisel? Mis ei puudu kunagi Sinu heaolu arsenalist? 

Ilutoodete maailm on üpriski keeruline, sest tooteid ja infot on väga palju. Küll aga olen uskumusel, et ilu algab seestpoolt ning kõik mida oma nahale kanname peab olema puhas ja kvaliteetne. 

Elades Eestis, siis siinses kliimas on eriti oluline on tagada nahale õige ja vajalik hooldus. Kõige tähtsamaks pean päiksekaitset ja kusjuures seda ka talvel! Just talvel peegeldub lume pealt eriti tugevat UV-kiirgust, mis on laastav naha tervisele ja tekitab selle enneaegset vananemist.

Kuidas mõjutab emaks olemine Sinu ilurutiini ja milliseid muutusi oled teinud oma iluhoolduses pärast emaks saamist?


Emaks olemine on metsikult palju muutnud minu ilurutiini. Peale imetamist tekkisid mul väga tugevad näonaha probleemid, mida varem ei olnud. Mul ei olnud varasemalt isegi kindlat rutiini ega kreemi, mida näonahal kasutasin, vaid proovisin erinevaid ja katsetasin. Kuna mul polnud otseselt probleeme, siis seetõttu ei pidanud näohooldust ka niivõrd oluliseks. 


Peale lapse saamist ja imetamist tekkis akne ning olin sunnitud kõik senised tooted välja vahetama. Hakkasin jälgima väga rangelt näohooldusrutiini ning võtsin otsuse hakata tegelema sihilikult ja teadlikult oma näonaha tervisega. Seda mõjutavad paljud faktorid – ülioluline on ka toitumine kusjuures!

Rääkides veel emaks olemisest ja ilust, siis kõige keerulisem on leida aega, et enda füüsilise keha ja heaoluga tegeleda. Tihti ma lihtsalt ei leia iseenda jaoks aega ega hoolt. Eriti keeruliseks on see just viimasel ajal muutunud. Kui varem sain vankriga jalutada ja ringi liikuda, siis nüüd on laps suur ja enam ta vankrisse ei mahu. Just seetõttu ostsin koju jooksulindi, et mahutada päeva sisse trenn, mis minu jaoks on tähtis osa tervise, ilu ja heaolu arvestades.

Millised on olnud Sinu suurimad ilumured? Kuidas leidsid lahenduse nendele?

Suurimaks ilumureks ongi olnud näonaha probleemid, millega pean igapäevaselt tegelema. Samuti olen olnud hädas ka enda juustega. Aasta tagasi tahtsin hästi kiirelt ja hästi heledaks blondiks saada – kui rumal minust! Tiheda blondeerimise tõttu murdusid kõik juuksed poole pealt katki ning olid tugevalt kahjustatud. Selle tagajärjega tegelen ka täna veel ning proovin oma juukseid ravida igal võimalikul moel.

Küll aga ei suuda ma ära tänada kui hea meel mul on, et saan läbi erinevate koostööde leida häid tooteid ja soovitada edasi vaid parimaid valikuid ka teistele, kes otsivad oma ilumuredele lahendust. 


Kui veel peatuda naha tervisel, siis siinkohal pean oluliseks ka päikesekaitset. Antud turg on aga nii suur ja seetõttu on raske navigeerida, et teha selgeks milline siis on parim ja õige minu jaoks? Olen ka ise testinud ja proovinud erinevaid läbi aegade. Kui aga leiad kord selle õige ja sobiva, siis enam teisi ei vajagi. Seetõttu olen õnnelik, et Heveren minuga ühendust võttis ja leidsin tee Alphanova päikesekaitse toodeteni. Need on tõesti head ja toimivad! 

Mis on Sinu soovitused, kuidas ka kõige raskematel päevadel toetada enda ilu ja heaolu parimalt? 

Arvan, et kõige olulisem on tekitada teadlikult endale aega ja teha täpselt seda, mis sind rõõmustab. Aeg on alati see, millest on puudu – eriti pere, töö, hobide ja kodu kõrvalt. Enda jaoks aja tekitamine on parim, mida saad oma ilu ja heaolu jaoks teha.
Broneeri endale kasvõi eraldi tunnike-kaks, et kuulata oma lemmik podcasti, vaadata armastatud sarja või jutustada sõbrannadega. See on kõige tähtsam nii sisemise kui välimise ilu ja heaolu jaoks!

Rääkides veel aga suvest ja päikesest – mis on Sinu nipid, kuidas toetada naha tervist ja endiselt nautida ka päikest?

Taaskord, kõik mida nahale kanname võiks olla looduslik ja puhas. Just seetõttu mulle ka Alphanova tootesari väga meeldib. Eriliseks lemmikuks on Alphanova õliga tooted. Lisaks naha kaitsmisele niisutavad need samaaegselt nahka sügavuti, muudavad naha imeliseks ja läikivaks – nahk kohe kumab ja näeb välja eriti tervislik, toidetud. Õliga tooted ei jäta ka valgeid triipe ega määri riideid. Lisaks päikesekaitsele, siis hoian ma ka sallikest või mütsi peas, et varjata näonahka UV-kiirguse eest.
Ka laserepilatsioon on midagi, mida julgen soovitada ja mis toetab naha tervist. On ju teada, et pidev raseerimine kahjustab pindmist nahka. 


Sul on imearmas poeg! Millised on Sinu näpunäited – kuidas kaitsta lihtsasti ja kiirelt lapse nahka ja silmi päikesekiirte eest? Miks Sa pead seda oluliseks?

Oh kui tore küsimus, mul on kohe mitu nippi!

1) Kannan suure pehme meigipintsliga lapse näole päiksekaitse kreemi. See on lõbus, mänguline ja vahva tegevus samaaegselt! Talle kohe meeldib seda teha. Samuti päikesekaitse spreid on märksa mugavam kui kreemi kasutamine lapse puhul.

2) Lisaks päikseprillidele panen talle pähe hästi hingava, UV-kaitsega ja nokaga mütsi. Kui prillidega on vahepeal raske mängida, siis mütsike endiselt kaitseb silmi ja nägu päikese eest.

3) Päikeseprillid: on oluline, et laps kannab päikeseprille, millel on UV-kaitsega klaasid. Läbi aegade on meie lemmikud olnud Kietla prillid. Need on meil alati olnud ja need on lihtsalt parimad!
Päikeseprillide valikul on oluline just klaasi kvaliteet, mis toetab lapse silmade tervist ning et kuju ei oleks terav. Mänguhoos ikka juhtub õnnetusi ja oluline on, et prillid ei oleks ohtlikult teravad/nurgelised. Just seetõttu on Hevereni valikust Kietla prillid meil aastaid ja aastaid alati olemas olnud.

Mille järgi valid lapsele naha- ja juuksehooldus tooteid? Mille põhjal teed otsuseid ja näed kas toode on hea või ei?

Teen oma valiku, kui ma näen, et toode on võimalikult puhas, naturaalne, looduslik ja ettevõtte on usaldusväärne. Plusspunktid, kui ettevõte on soovitatud ka teiste poolt ning eriti eriliseks muudab, kui näen et bränd teeb oma asja kogu südamega.
Just seetõttu armastan ka Heverenist tooteid tellida – nende tootevalikus saab olla alati kindel ja ma tean, et saan siit vaid parimat. Lisaks on minu jaoks oluline, et saan tellida tooteid otse koju – see hoiab minu aega ja energiat kokku.
Toote kvaliteet ja sobivus selgub muidugi alles kasutamisel. On kindlaid detaile, mida jälgin lapse puhul: näiteks kui seep läheb pesu käigus lapsele silma ja see ärritab – järelikult ei ole toode õige. Samuti kui märkan, et lapse nahk sügeleb – saan kohe aru, et see ei sobi.

Meie tee on Sinuga juba üsna pikalt Heverenis üheskoos kulgenud – millised on Sinu selle suve lemmikud tootehitid Hevereni valikust? Miks just need tooted? Kas on ka teisi tooteid, mis on saanud Sinu lemmikuks?

Oi hitte on siin väga palju! Kui ma pean aga valima, siis tooksin välja järgnevad tooted:

1) Looduslikud putukatõrjed on midagi, milleta enam kohe üldse ei saa. Ma olen nii rahul, et olen leidnud jamavabad sääse, putuka – ja puugispreid, mida saab nii enda kui lapse peal rahus südamega kasutada. Olen ammusest ajast loobunud keemilistest spreidest, mida enda peal kasutada – ammugi mitte pole ma soovinud neid lapse õrnale nahale panna. Hevereni valikust putukaspreid töötavad lihtaslt superhästi ja on ohutud meie tervisele.

2) Muidugi ka päikesekaitse tooted – Alphanova tootesari, millest oleme siin juba mitu korda rääkinud, on lihtsalt imeline valik nii oma koostise kui ka toime poolest. Sport Stick on minu jaoks uus leid ja pärast mõnda aega katsetamist on see kindlasti üks minu värsketest lemmikutest. Eriti suvel kui õues on palju liikumist ja trenni tegemist – näiteks joostes, padelit, tennist või rannavollet mängides. Ülimalt mugav ja vajalik!

3) Kietla päikseprillid lapsele.  Nendest ei saa me üle ega ümber minna ning nende olemasolu on meie peres elementaarne. Lisaks tooksin välja Hevereni hea valiku SPF kaitseta laste ujumisriietest – väga ilusad, kaunite värvikombinatsioonidega ja selle kõige juures ka naha tervisele hea.

4) Nüüd kui saame lapsega palju õues olla, siis on plekieemaldus eriti tähtsal kohal.

Tegelikult on meil aga nii suvel kui ka aastaringselt Attitude plekieemaldussprei omal kohal, et päästa päeva. See on ülimalt tõhus ja mugav!

5) Magusa kirsina tordil tooksin viimasena välja FruitFunky maiustused – looduslikud, ilma lisaaineteta, tervislikud vahepalad. Need on meil alati kaasas, et haarata üks kiire energiaamps. Lisaks leevendavad need ka lõputuna näivat magusaisu – mõnus ka rannapäevadel kaasa haarata!

Sinu 2 soovitust igale emale, kuidas hoida tasakaalu pere, iseenda, töö, sõprade ja hobide vahel:

Ütlen ausalt, tahaksin ka ise neid nippe teada saada! See on ilmselt üks elu lõpuni kestev protsess, et leida tasakaalu ja rahu.
Küll aga mida ma oskan soovitada, on kirjutada välja või mõtestada lahti endale prioriteedid – mis on kõige tähtsam ja olulisem sinu jaoks. Hoida igapäevaselt oma teetassike täis nagu öeldakse.
Lisaks filtreerida välja enda jaoks asjad, mis sind enam ei teeni. Kuulata enda sisetunnet ja usaldada seda. Sinu “kõhutunne” on alati õige ja ütleb kõik vastused. Meie süda teab parimalt!

Sinu kõige lemmikum mõttekäik või tsitaat läbi aegade, mis Sind inspireerib

Mul on kohe täitsa mitu lemmikut!

1) Alati mõtle selle peale, mida sa tunneksid oma surivoodil. Mille üle sa oled õnnelik, tänulik ja rahul. Kas see, millega hetkel tegeled ja millele energiat annad on niivõrd tähtis ka sinu viimasel eluminutil? On suur oskus nautida seda kõige tähtsamat ja leida üles, mis on tõeliselt oluline.

2) Teine mõttekäik, mis mul alati peas kumab: ära muretse asjade üle, mida sa ei saa muuta. Ära muretse üle 5 minuti asja peale, mis tegelikkuses ei mängi mitte mingit rolli pikas perspektiivis. Kas see on aktuaalne ka 5 aasta pärast? Kahtlen!

Agne lemmikud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga