Skip to content

Laste silmi tuleb kuumal päikesepaistelisel suvepäeval eriti hoolikalt kahjuliku päikesekiirguse eest kaitsta, sest lapse silmade kaitsevõime on madal: lapse silma pupill on lai, lääts kristallselge ja pealegi vaatab ta rohkem ülespoole kui täiskasvanu. Lastel on suurem oht ülemäärasest päikesekiirgusest põhjustatud silmakahjustuste tekkeks.

Päikeseprillideta otseses päikesevalguses viibimine sunnib silmi kissitama ja seeläbi kiirendab ka silmaümbruse lihaste väsimist. Otse päikesesse vaatamine aga võib tõsiselt nägemist kahjustada. Pideva ülemäärase UV-kiirguse sattumisel silma suureneb tunduvalt hallkae tekke risk, silmaläätse tuhmumise oht ja paljudesse muudesse silmahaigustesse haigestumise risk. Hoolikalt tuleks päikesekiirguse eest kaitsta juba imikute silmi.

Kas tavaline tume prilliklaas kaitseb samuti beebide silmi?

Silmi ei kaitse päikesekiirguse eest mitte tume klaas, vaid UV-kaitse. UV-kaitseta, lihtsalt tumedaks värvitud klaasidega prillide kandmine on silmadele ülimalt ohtlik, sest silma loomulikud kaitsefunktsioonid: kissitamine ja pupillide ahenemine, ei hakka tumeda klaasi puhul tööle. Selletõttu pääseb silma märksa enam UV-kiirgust kui päikeseprillideta olles. Seetõttu ei tasu ka mõnest eksootilisest riigist päikeseprille osta.

Miks eelistada KiETLA beebide ja väikelaste päikeseprille?

Päikeseprillide UVA ja UVB kaitsemäär jaguneb 4 kategooriasse (1-4). Kategooria 1 päikeseprillid pakuvad kõige madalamat kaitset ja kategooria 4 kõige kõrgemat kaitset. KiETLA prillidel on 100% kaitse UVA, UVB ja UVC kiirte vastu ehk 4 kategooria kaitse. Prillid on purunematud ja nende raam on ühes tükis, mis on beebide suhtes ohutu, sealt ei pudene midagi. Lisaks on ainult KiETLA päikeseprillidel eriline lisa – sinine valgusfilter, mis vähendab silmade pimestamist.

Kuidas harjutada beebit või väikelast päikeseprille kandma, kui ta neid võõrustab ja nutma puhkeb?

Siit väike nipp ja lugu elust enesest:

1,2 aastane Oliver testis KiETLA päikeseprille. Esimest korda hakkas ta nutma, kui neid üritasime pähe panna. Võtsime prillidel nööri ära ja panime prillid tema mängumatile, et ta saaks nendega ise tutvuda ja mängida. Kuna prillid on purunematud, siis ei ole seda ohtu, et need lapse käes katki läheks. Kui Oliver prillidega mängis, panid ka ema ja ise päikeseprillid pähe ja läksid Oliveri kõrvale. Näitasime näpuga prillidele ja ütlesime: „Need on emme päikeseprillid, need on issi päikeseprillid ja need on Oliveri päikeseprillid. Korrutasime nii iga natukese aja tagant. Hiljem võtsime Oliveri prillid ja panime endale pähe. KiETLA prillid on väga painduvad ja ei ole jälle ohtu, et nad puruks lähevad, kui neid sangu venitada. Sama päeva õhtuks lubas Oliver endale juba esimest prillid pähe panna ja ta ukerdas nendega mööda tuba ringi ja siis tuli emme juurde prillid käes ja palus need uuesti pähe panna. Järgmisel päeval läksime päikeselise ilmaga välja jalutama. Emme pani endale prillid ette ja küsis Oliverilt, kas sa tahad ka Oliveri päikeseprille ja Oliver noogutas. Panime prillid pähe ja poiss ei teinud teist nägugi ja oli harjunud. See kõik võttis kokku aega üks päev.

Loe rohkem KiETLA päikeseprillide heade omaduste kohta siit:
https://www.heveren.ee/tootekategooria/paikeseprillid/

(Kasutatud Kirjandus: Postimees, 2010. K. Kenk. Silmaarst: kuumal suvepäeval imikule päikeseprillid pähe! https://tervis.postimees.ee/284551/silmaarst-kuumal-suvepaeval-imikule-paikeseprillid-pahe).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga