Liigu sisu juurde

 

UPF-kaitsega ujumisriided on kasvav trend mitte ainult beebide ja väikelaste ujumisriietuse seas vaid ka täiskasvanute seas. UPF-kaitsega ujumisriideid kandes ei pea kogu kehale panema päikesekreemi, sest kangas kaitseb keha päikese eest. Väga paljud päikesekreemid sisaldavad siiani kehale kahjulikke koostisosi (sh beebidele ja lastele mõeldud päikesekreemid), seega on UPF-kaitsega ujumisriided hea alternatiiv päikesekreemile.

Kuid ka UPF-kaitsega ujumisriiete ostmisel soovitame ennast eelnevalt kurssi viia, kuidas on antud kangal UPF kaitse saavutatud. Võimalusi selleks on kaks:

  • Päikesekaitset kangal pakub spetsiaalne töötelmine keemiliste vahenditega
  • Päikesekaitset kangal pakub spetsiaalne tihe kudumismeetod ja kangast ei ole keemiliselt töödeldud.

Kõigil UPF kaitsega kangastel on mingi päikesekaitse tase. Need jagunevad järgmiste kriteeriumite vahel:

UPF Kaitse päikese eest
UPF 15-24 Hea
UPF 25-39 Väga hea
UPF 40-50+ Suurepärane

 

Beebidel ja väikelastel soovitame kanda rõivaid, mis on vähemalt UPF 40-50 päikesekaitsega.  Kõrgema kaitsega kangas blokeerib päikesekiirgust. Kangast on lihtne testida asetades selle päikesevalguse kätte ja vaadates, kui palju antud kangas valgust läbi laseb. UV-kaitsega kangaid võib olla erinevaid, kuid teaduslikult on tõestatud, et kõige kehvemaks UV-kaitsega kangaks on puuvill. Kõige efektiivsemaks UV-kaitsega kangaks peetakse polüestrit ja nailonit. Mida tihedam kangas, seda suurem päikesekaitse. Kindlasti tuleks enne ujumisriietuse ostmist kindlaks teha, kas antud kangas kaotab päikesekaitse omadused märjaks saades.

 

Milliseid keemilisi ühendeid kasutatakse kangale UPF kaitse andmiseks?

Kõige sagedamini kasutatakse kangale päikesekaitse andmiseks optilisi valgendajaid (pleegitavad ained). Antud ainet kasutatakse muide ka mitmetes riidepesuvahendites (ka nendes, mis on välja reklaamitud kui allergiavabad ja sobivad ka tundlikule nahale!). Kahjuks on optilised valgendajad toksilised ja võivad just põhjustada allergilisi reaktsioone nahal. Need kinnituva hõlpsasti kangale ja sealt omakorda nahale. Seega uuri enne ostmist hoolikalt, kas UPF kaitse on saadud keemiliselt töödeldes või kudumismeetodiga.

 

Miks eelistada Dilling UPF ujumisriideid?

Dilling UPF ujumisriided pakuvad kõrgemat kaitset 40-50 SPF ja kangakaitse saadakse spetsiaalse kudumismeetodiga, mitte pleegitades.  See tähendab, et kangas ei ole nahale ohtlik ja sobib kandmiseks ka tundliku nahaga beebidele ja väikelastele. Kangas ei kaota oma UPF omadusi ka märjaks saades (sh nii kloorise kui ka soolase veega kokkupuutel)  ja peale korduvaid-korduvaid pesukordi. Dillingu UPF ujumisriided on oma kvaliteedilt parima hinnatasemega. Lisaks on need keskkonnasõbralikud, kuna kanga tegemisel on kasutatud ookeanides hulpivat plastikut ja võrke.

Dilling ujumisriided leiad siit: https://www.heveren.ee/toode/dilling-keemiavabad-upfspf50-kaitsega-ujumisriided-beebidele-ja-vaikelastele-kahes-varvitoonis/

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga