Liigu sisu juurde

Sünteetilised kiud on juba aastaid olnud sportimisel ja õueskäikudel nii sise- ja välistingimuste riietuses kõige tavalisem valik. Kuid meriinovill on pakkunud viimastel aastatel konkurentsi sünteetikale ja seda mitmel mõjuval põhjusel. Näiteks hoiab meriinovill keha soojas, kuivana ja lõhnavabana aastaringselt. Vill sobib ideaalselt külmadel päevadel sooja hoidmiseks, kuid tegelikult sobib meriinovill ka sportimiseks- näiteks kevade ajal varahommikusteks jooksudeks, suvisteks jalgrattamatkadeks või sügisesteks matkadeks. Meriinovillal on mõned suurepärased omadused, mis muudavad selle imematerjaliks:

1. MERIINOVILL SOOJENDAB SIND KÜLMAL AJAL JA JAHUTAB PALAVAL AJAL

Meriinovillast kangal on palju nö õhutaskuid, millel on võime isoleerida keha külma eest ja jahutada kuuma eest. Me kõik teame, et lammaste kasukas hoiab neid suvel jahedana ja talvisel ajal soojendab neid – niisamuti toimib meriinovill meie keha ümber.

2. IMAB NIISKUSE JA HOIAB KEHA KUIVANA

Meriinovill suudab koguda niiskust kuni 33% oma kaalust enne, kui see tundub käe all märg. Näiteks on meriinovilla aluspesu ideaalne valik potitreeningu lastele, kes teevad esimesi samme või esimesi uinakuid ilma mähkmeteta. Meriinovill imendub niiskuse endasse ja laps saab rahus edasi magada, ilma et hakkaks külm või märg olek ebameeldivust tekitama. Vill imeb niiskuse nahalt ja lukustab selle oma õhutaskutesse. Just seetõttu on meriinovilla riietus ka ideaalne sportimiseks, kuna see ei muutu niiskeks nagu seda võib juhtuda sünteetiliste kangaste või isegi puuvillaga. Villane riietus hõlbustab naha hingamist. Kui vill muutub märjaks, imab see niiskuse aga vaatamata sellele on Teie keha ikka soe isegi puhkepauside ajal. NB! Meriinovilla puhul on oluline see, et riietus peab olema alati esimene kiht naha vastas – ainult nii toimivad meriinovilla head omadused!

3. KAITSEB HALBADE LÕHNADE EEST

Üks villa suurimaid eeliseid sportimiseks ja välistingimustes on see, et see kaitseb higilõhna eest! Vill imab higi endasse ning oma antibakteriaalse omaduste tõttu ei pääse sellesse bakterid. Seega aitab meriinovillane riietus kaitsta Teid higilõhna eest ning samuti ei lõhna hiljem halvasti ka meriinovillane pesu. Seetõttu soovitame meriinovilla riietust eriti olukordades nt reisimisel, kus hügieenitingimused võivad olla tavapärasest kehvemad ja ühte riideeset tuleb kanda mitu päeva. Meriionvilla riideesemeid ei ole vaja ka nii tihedalt pesta, isegi kui see on olnud kontaktis higise keha või nt uriiniga. Piisab sellest, kui panete pesu õhu kätte tuulduma ja pesu on taas värske!

4. ÕHUKE JA IMELISELT PEHME

Vanast harjumusest võib Teid villariietusega tabada mõte, et see on naha vastas kare ja ajab sügelema. Kuid meriinovilla puhul see nii ei ole! Meriinovill on imeliselt pehme ja kerge naha vastas. Riie on seljas veniv ja kerge ning seetõttu sobib see hästi ka beebide ja väikelaste riietuseks, kuna see ei takista jäsemetel liikumist. Meriinovilla kiud võrreldes tavalise villaga on õhemad, peenemad ja kergemad.

 

Meie e-poe valikus on Dilling meriinovilla riided beebidele ja lastele. Dilling sortimendis on riideid kogu perele ja valik on suurem, kui meie oma poes müüme. Seetõttu lõime me Dilling tellimuste grupi, kus on meie kaudu võimalik tellida kõiki Dilling UK  (https://uk.dilling.com/) kodulehel olevaid riideesemeid.

Liitu grupiga juba täna ja esimese ühistellimuse teeme oktoobri alguses: https://www.facebook.com/groups/1350522498444563/?source_id=543062799365074

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

?>