Liigu sisu juurde
Kas beebidele ja lastele mõeldud nahahooldusvahendid sisaldavad tõesti toornaftat? Tõesti? See ei saa olla tõsi! Kuid kahjuks on see tõsi.

Toornaftat kasutatakse hügieenivahendite koostisosana ja seda ka beebidele ja väikelastele mõeldud nahahooldustoodetes. Toornaftast toodetud koostisosad on näiteks on parafiin, vaha, vaseliin ja nafta, mida nimetatakse ka mineraalõlideks. Uurige oma beebi nahahooldustoodete koostisosi – kas leiate sealt eelpool nimetatud koostisosi?

Miks kasutatakse mineraalõlisid?

Mineraalõlid on kauakestvad, odavad, lõhnavabad ja tekitavad vähe nahaärritusi. Nad toimivad ka teiste koostisosade kandjatena, kuna neil ei ole endal suurt mõju, sest puuduvad kasulikud koostisosad. Mineraalõli sisaldus tootes sõltub teistest koostisosadest. Kui koostisainete nimekirja ülaosas on parafiin, vaseliin või mineraalõli, võite eeldada, et selle koostisainehulk on suur. Paljud tuntud brändide kehakreemid, massaažiõlid, ja kreemid sisaldava suures osas mineraalõlisid. On lausa massaažiõlisid, mis sisaldavad 99% mineraalõlisid.

Mis on mineraalõlide mõju?

Mineraalõli annab nahale pehme tunde, kuid seda ainult hetkeks, vahetult peale sissemäärmist. Mineraalõlid ei sisalda vitamiine ega rasvhappeid ning nad ei toeta naha enda funktsioone- ei paranda seda, ei toeta immuunsussüsteemi ja ei toeta naha enda kaitsefunktsioone. Mineraalõli peamine toime on see, et nahk muutub lõpuks inaktiivseks ja põhjustab seega naha kuivamist. Kuid see on just see on see, mida sa tahad vältida, eriti beebidel ja väikelastel. Nagu me kõik teame, toornafta pärineb väga saastavast tööstusest ja see ei lisa midagi väärtuslikku meie nahahooldustoodetesse. See on lihtsalt odav viis hügieenitoodete koostisainete täiustamiseks. Aga kui asendada mineraalõli taimsete õlidega? Looduslikud, taimsed õlid on head alternatiivid mineraalõlidele. Taimeõli on palju enamat kui lihtsalt teiste koostisainete kandja. Taimeõli sisaldab väärtuslikke vitamiine ja mineraale, mis on terve naha jaoks väga olulised. See toetab nahka enda kaitsefunktsioone ja aitab taastada nahka sinnamaani, kuni nahk suudab ise enda kaitsefunktsioone tagada. Peamine erinevus mineraalõli ja taimsete õlide vahel on see, et taimeõli toetab nahka tasakaalustab seda, samal ajal kui mineraalõli on enamasti lihtsat ilma pika mõjuta koostisosa. Taimeõli omaduseks on see, et see reguleerib ja niisutab nahka ja vähendab nahaärritusi.

Mida sa eelistad? Kas lilli ja taimi või naftat?

Meie e-poes müüdavad nahahooldustooted on keemiavabad ja ei sisalda kahjulikke jääkaineid. Kõik nahahooldustooted on looduslikud, sisaldavad suures osas mahepõllumajandusest pärit koostisosi ja on sertifitseeritud erinevate sertifikaatidega: Cosmos, ICEA, Vegan, BDIH / IONC. Lisaks on need dermatoloogiliselt testitud ja sobivad ka ekseemile kalduva nahaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga